ماكيان البرز ماكيان البرز .

ماكيان البرز

پاستوريزه كردن شير گاو پاستوريزاسيون

پاستوريزه 
كردن شير گاو پاستوريزاسيون مراحل گرمايش شير مي باشد كه براي از در بين بردن باكتري هاي مضر كه گهگاه در شير ناپخته مو جود مي باشند، انجام مي شود . گرما مخمرها و باكتري هاي زيان آور و كپك ها را از ميان مي موفقيت . با اين هم اكنون پاستوريزاسيون نمي تواند شير گاو را استريل نمايد . بنابراين بايستي با سرعت كمتري نيز شير را حرارت بخشيد تا باكتري هاي باقي ما‌نده نيز حذف شوند . نتايج پاستوريزاسيون از دست دادن اندكي از ويتامين هايي مي باشد كه به گرما داراي اهميت بوده و مقاومت ندارند . با اين اكنون اين بخش از ويتامين ها بها غذايي چنداني ندارند . 

ماشين آلات توليد خوراك دام
يكسان 
سازي چربي شير گاو از گلوبول هاي بي شمار در مقدار هاي گوناگون تشكيل شده ميباشد . در شير خام اين گويچه هاي چربي تمايل كمتري به چسبيدن به هم و شناور ماندن در تراز شير دارا هستند . پروسه يكسان سازي اين گويچه هاي چربي را از هم جدا كرده و به واحد هاي كوچك تري تبديل مي نمايد . اين شيوه با حرارت دادن و پمپاژ آن از نحوه لوله هاي باريك و در فشار بالا انجام مي شود . انگيزه يكسان سازي افزايش قدمت اثرگذار شير گاو و توليد طعم بهتر و رنگ سفيدتر هست . 

معمولا عمده محصولات لبني از شير هموژنيزه ايجاد گرديده است كه اما پنير يك استثنا مي‌باشد . 

فرايند يكسان سازي هيچ عوارضي روي كيفيت اين ماده غذايي ندارد . 

مقاسيه 
شير خام با شير پاستوريزه پاستوريزاسيون فرايندي مي باشد كه در آن با گرما دادن عمر اثرگذار شير گاو را افزايش داده و خطر ابتلا به بيماري هاي ميكروارگانيسم كه شير نپخته مي تواند سبب ساز آن شود را كاهش مي دهد . سود اين گرما دادن كاهش تعداد اندكي از ويتامين ها مي‌باشد كه در اندازه بها غذايي آن تاثير چنداني ندارند . خط مش يكسان سازي نيز گويچه هاي چربي چسبيده به نيز را از هم انقطاع مي كند و هيچ اثر سوئي بر سالم شير ندارد . 

مصرف شير ناپخته مي تواند با كاهش خطر ابتلا به آسم در كودكان، اگزما و حساسيت هم پا باشد با اين حال مطالعات نشان مي دهد كه اين نتايج چندان ماندگاز و گزينش كننده نيستند . 

در حالتي كه چه مصرف شير نپخته به نسبت شير فراوري گرديده ريسك بالاتري دارااست ولي در گاوهاي تندرست شير هيچ باكتري مضري نداشته و در صورتي كه طي دوشيدن گاو، حمل و يا اين كه ذخيره سازي آن نيز آلوده و كثيف نشود مي توانايي شير را با خاطر آسان و فارغ از نياز به هيچ فرايندي ميل كرد . 

نوشيدن شير خام مي تواند بي خطر باشد البته گهگاه يك عفونت بي آلايش هم ممكن هست عواقب دور از شوخي در پي داشته باشد . بيشتر مردمان با سيستم ايمني ضعيف مثل كودك ها و يا اين كه اشخاص پير مستعد ابتلا به بيماري هاي شديد ناشي از نوشيدن شير نپخته ميباشند . در نهايت بايستي خاطرنشان كرد كه هيچ شواهدي براي تضمين مصرف شير نپخته وجود ندارد و هميشه احتمال آلودگي به باكتري ها در شير وجود دارااست . 

خلاصه 
شير از مغذي ترين نوشيدني هاي عالم مي‌باشد . نه صرفا يك مبداء خوب از ويتامين ها و مواد معدني مانند كلسيم، ويتامين B12 ، ريبوفلاوين و غيره مي باشد كه از اشكال پروتئين ها نيز غني مي باشد . به همين عامل نيز مي تواند خطر ابتلا به پوكي استخوان و فشار خون را كاهش دهد . 

بعضي مردمان ممكن ميباشد مبتلا حساسيت شير و عدم تحمل لاكتور باشند . 

شواهد كمي هم رابطه اين نوشيدني را با ارتقاء خطر ابتلا به سرطان پروستات داراي ارتباط مي سازد . در غايت بايستي ذكر كرد كه مصرف به ميزان و نرمال اين نوشيدني مقوي مي تواند مفيد باشد البته از افراط بايستي جلوگيري كرد . 


برچسب: ماشين آلات توليد خوراك دام،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۱:۳۸ توسط:علي پور موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :